Квітники

Створюючи квіткові композиції, необхідно пам’ятати, що з моменту посадки рослина живе своїм життям. Деякі рослини можуть загинути, інші надмірно розростися. Безумовно, їм потрібні догляд та турбота. Основна задача при догляді за квітниками- це постійне підтримання їх краси і гармонії.
Квітники є завершальним етапом всієї задуманої композиції ділянки. До оформлення квітників приступають лише тоді, коли на ділянці завершені всі основні етапи будівництва. Вони можуть бути різної конфігурації – квадратної, овальної, круглої, прямокутної і т.п. В залежності від обраного стилю саду квітники можуть бути регулярними або ландшафтними, можлива і комбінація стилів.

Щоб правильно підібрати рослини для квітника або клумби, необхідно  знати їх особливості – висоту і діаметр куща, строки цвітіння, сумісність з іншими видами, екологічні параметри, колористику, принципи комбінування рослин та багато інших аспектів. Вибране місце для квітника треба оцінити з різних видових точок. Особливо це стосується об’ємних композицій. Наприклад,  міксбордери, солітери, групи,- тут треба враховувати, щоб мінімальна відстань до них рівнялась подвійній висоті найвищої рослини.
Яскравість і безперервність цвітіння клумби, арабески, бордюри, рабатки, партеру забезпечать  однорічниі квітучі рослини, які зацвітають на початку літа і цвітуть до осінніх заморозків (середина вересня). Весняне цвітіння на таких квітниках можна забезпечити посадкою цибулинних рослин (тюльпани, крокуси, нарциси).
Багаторічні квітучі рослини, радують нас не лише квітами, але й красивим та фактурним листям, найчастіше з приголомшливим своїм забарвленням. Існує їх величезне різноманіття, серед них є світлолюбиві види, а також рослини, які прекрасно почувають себе в повному затіненні. Для композицій з багаторічників важливий ефект безперервного цвітіння. У вільних посадках одна хвиля цвітіння змінює іншу, а на першому місці стоїть декоративність композиції протягом тривалого часу (з ранньої весни до пізньої осені). В квітниках вільних форм перевага завжди за рослинами, які не втрачають своєї декоративності протягом усього сезону, навіть після закінчення цвітіння. У квіткові групи та міксбордери, можна включати чагарники, однорічники і навіть овочеві культури, зелень та салати.