Посадки дерев та пересадка рослин

Існує багато різних типів посадки дерев’янистих рослин. Це групи і масиви, що створюють певні об’єми,  різні куліси і ширми, що направляють погляд глядача, живоплоти, одиночні посадки екземплярів (солітери), що найбільш виділяються,  групи, підібрані по певному параметру (забарвлення листя, цвітіння, запах),  рослини в контейнерах,  вертикальне озеленення та ін.  Це складний момент в озелененні, від нього безпосередньо залежить вигляд Вашої ділянки у будь-який час року. Тому проектування розміщення зелених насаджень на Вашій ділянці повинен здійснювати кваліфікований ландшафтний дизайнер.
Наші фахівці можуть гарантувати якісне виконання всіх нижче перерахованих умов, які є гарантією приживання рослини на новому місці:
Підбір посадкового матеріалу, підготовка рослин до пересадки в розсаднику, обробка їх захисними засобами, упаковка;
Підготовка ділянки, на якій здійснюватиметься посадка дерев та інших рослин, очищення території від сміття, розбиття посадочних місць відповідно до посадочного креслення озеленення;
Складання і завезення на об’єкт родючого грунту для посадок, підбір добрив;
Транспортування рослин на об’єкт до місця посадки;
Виконується посадка дерев і кущів на заздалегідь підготовлені місця – в посадочні ями для дерев і кущів, в котловани – для груп кущів, в траншеї для живоплотів. Обробка саджанців біопрепаратами – стимуляторами зростання і вкорінення, антидепресантами;
Організація догляду за рослинами після того, як була здійснена посадка дерев і кущів (за умови укладення договору на обслуговування).
За періодом року посадка рослин розділяється:
Весняна посадка
Весняний посадковий сезон починається з відтаванням грунту і закінчується повним розпусканням листя і початком росту бруньок. Звичайно це середина квітня – кінець травня. У цей період зазвичай проводиться посадка листяних рослин. Це час активного сокоруху, коли всі процеси в рослині активізовані. За рахунок цього відбувається відновлення пошкоджених при пересадці частин. Хвойні рослини краще пересаджувати рано навесні, до початку росту бруньок.
При весняній посадці основна небезпека – це пересихання рослин. Тому при викопуванні, транспортуванню і посадці необхідно стежити, аби коріння завжди було вологим, а гілки (особливо з листям, що розпустилося) були захищені від сонця і вітру. Після посадки рослини необхідно забезпечувати великою кількістю вологи до тих пір, поки не з’являться явні ознаки поліпшення їх стану (особливо при жаркій сонячній погоді).
Літня посадка
У цей період проводиться посадка рослин із закритою кореневою системою і, в кінці літа, хвойні. Це обумовлено тим, що хвойні рослини, на відміну від листя, продовжують життєдіяльність взимку за рахунок живильних речовин, накопичених в корінні. Серпень – період другого сокоруху, і після пересадки у рослини є можливість частково відновити до настання зими пошкоджене коріння.
При літній посадці рослин так само, як і навесні, необхідно не пересушити саджанці під час пересадки і в період адаптації рослини після неї.
Осіння посадка
Осінній посадковий сезон починається в період масового листопада і закінчується з появою заморозків. Звичайно це третя декада вересня – початок листопада. У цей період можна садити всі листяні рослини, але якщо є можливість, посадку менш морозостійких видів краще виконувати навесні. Це плодові дерева (особливо кісточкові), саджанці, вирощені в розплідниках інших регіонів (з теплішим кліматом) і рослини, вирощені в нашій зоні, але що інколи підмерзають взимку (за рахунок того, що їх природні ареали зростання знаходяться в тепліших регіонах і рослина не встигає підготуватися до зими). Ознакою того, що рослина підготувалася до зимового стану спокою, є повний або частковий (більше 70%) опад листя. Хвойні рослини восени можна садити лише з цілою кореневою системою.
При осінній посадці рослин є два важливі моменти. Перше – уникнути зайвого поливу, особливо, якщо рослина ще не знаходиться в стані спокою. Інакше в тканинах буде надто багато води, що знижує зимостійкість. Друге – якщо посадка виконується пізно, і є небезпека появи заморозків, потрібно стежити, аби коріння рослин не знаходилося, навіть короткочасно, на повітрі при мінусовій температурі. Інакше їх можна підморозити.
Зимова посадка
Зимова посадка рослин виконується при повністю замерзлому грунті, при температурі не нижче -15-20°С. Для такої посадки і підготовки посадочного місця використовується спеціальна техніка. Як правило, такий спосіб застосовується для пересадки рослин дуже великого розміру, особливо хвойних, аби максимально зберегти їх кореневу систему. Цей процес називають посадка крупномірів.
Після пересадки у всіх рослин настає період відновлення і адаптації до нових умов, при регулярному догляді повного декоративного ефекту рослини досягають через 2-4 вегетаційних сезони. У цей період догляд за рослинами має бути найбільш ретельним.