Малі архітектурні форми

Гарний сад зазвичай містить масу цікавих елементів: різні дерева, чагарники, м’який “зелений килим”, красиве мощення доріжок і майданчиків. Але для повної зручності в Вашому саду  необхідні місця для відпочинку, розваг і просто хорошого проведення часу, які легко влаштувати за допомогою садових меблів, альтанок і павільйонів. Такі елементи саду – називаються малим архітектурними формами.
До малим архітектурним формам відносяться:
Перголи і трельяжі. Це конструкції з рейок, що розміщені поперечно один одному. Вони є гарною опорою для витких рослин і тим самим, створюють затінені ділянки у Вашому саду. Ці елементи використовують для розділення ділянки на зони. Трельяжі дуже часто використовують як ширми для, приховування непривабливих ділянок, стін гаражів, господарських майданчиків і т.д. Матеріал для виготовлення підбирають такий, щоб він гармоніював з іншими елементами саду.
Бесідки, альтанки і павільйони. Одне з кращих місць для відпочинку в саду є альтанка, де можна проводити чудові вечори в колі сім’ї та друзів, також використовувати її в якості літньої кухні. Замість звичайної альтанки можна встановити павільйон, який буде поєднуватися зі стилем будинку і дизайном саду. Дуже стильно виглядають дерев’яні арки, заплетені рослинами. Найкраще робити подвійні арки з перемичками: рослини отримують додаткову опору і утворюють справжній зелений намет.
Садові меблі. Яким би не був стиль вашого саду, завжди можливо підібрати відповідні йому лави. Ковані, різьблені дерев’яні, в стилі модерн або хай-тек, прості сільські, вбудовані в підпірні стінки, зі спинкою і без, романтичні та суворі, різнокольорові пластмасові, прикрашені – різноманітність їхня безмежна.
Вазони. Одина з форм квіткового оформлення. Вазони бувають різноманітної форми і стилів, і виконані з різних матеріалів.
Садові фігури і статуї. Лісові тварини, казкові персонажі і багато інших різноманітних фігур з легкістю впишуться в пейзажний стиль ландшафту, стануть відмінним солітером на краю газону, будуть радувати око і стануть справжнім захопленням для Ваших дітей.

Містки. Використовуються для оформлення декоративних водоймищ. Місточки можуть бути пласкі і вигнуті, з поручнями і без поруччя. Найчастіше їх роблять з дерева або металу.