Облаштування та реконструкція газонів

Газон – це невід’ємний елемент сучасного саду. Різноманітність стилів в ландшафтній архітектурі, використання різних елементів, будь-який сад об’єднує одне, наявність газону. Створення газонів вимагає професійних знань і досвіду. За способом створення газони поділяються на посівні та рулонні.
Рулонний газон. Самим сучасним способом створення якісного газону вважається використання готового рулонного газону. Він вирощується протягом двох років в розсаднику за спеціальною технологією. Коли газон готовий, спеціальною технікою здійснюється його зрізання та згортання в рулони, потім перевозиться на ділянку и правильно укладається, створюючи цим новий газон на місці, де що вчора була пуста земля. Такий тип газону відразу утворює рівний і густий трав’янистий  покрив яскравого насиченого кольору. Трава швидко приживається і не містить бур’янів.Рулонний газон можно укладати навіть там, де влаштування посівного газону неможливо. Наприклад, на схилах, де дощ змиває і грунт і насіння. Рулонний газон поглинає опади у 4 рази швидше, ніж поле дикорослих трав, і в 2 рази швидше, ніж посівний газон після трьох років вирощування. Рулонний газон не потребує особливого догляду. Необхідно лише регулярно скошувати, поливати і періодично підживлювати газон. Оптимальне рішення – влаштування автоматичної системи поливу.Відомо, що доглянутий газон покращує зовнішній вигляд будинку, тим самим підвищуючи вартість нерухомості більш ніж на 15%. Неймовірно, але факт: витрати на вирощування посівного газону на ділянці, значно перевищують вартість готового рулонного газону.Розмір одного рулону газону – 0,4 м х 2 м (0,8 м2). Висота скошування трави – 4-6 см.
За призначенням газони поділяються:
Партерний газон. Партерні газони влаштовуються в парадних частинах об’єкту. Це один з найбільш трудоємких типів газону, вищої якості, він перевершує всі інші за своїм декоративними властивостям. Партерні газони вважаються найбільш складними і вимагають спеціальних підготовчих робіт, ідеальне вирівнювання, тільки ручна прополка. Партерні газони не призначені для ходьби, вони не переносять навіть мінімальних навантажень, служать тільки для прикраси саду.
Звичайний газон. Найпоширеніший вид газону, досить стійкий до навантажень, добре відновлюється і швидко відростає. При незначній зміні видового складу, добре росте в затінених місцях.
Спортивний газон. Такий вид газону використовують для спортивних майданчиків. Так як вони піддаються великому навантаженню, він відрізняється високим ступенем стійкості до витоптування і швидким відновленням.
Мавританський газон (квітучий). Являє собою яскраву мальовничу галявину з низькорослих трав і квітучих все літо польових квітів. До складу такого газону входять багаторічні та однорічні квіти: мак, волошка, гіпсофіла, льон, незабудка лісова, піретрум рожевий, конюшина червона, та інші. Такий травостій скошують тільки один раз за вегетаційний період, після закінчення фази масового цвітіння. Для мавританських газонів слід вибирати відкриті сонячні місця, він не переносить затінення.
Газони спеціального призначення. Це газони на скосах шосейних і залізних доріг, гідротехнічних споруд, на аеродромах, на заправках АЗС.