Живі огорожі

Створення живих огорож на ділянці є дуже важливим елементом благоустрою і декору. Живоплоти виконують роль своєрідних зелених стін – закриваючи ті місця, які Ви не хочете показувати (гараж, госп. майданчик, бетонну огорожу сусіда і т.п.). Також вони покращують мікроклімат ділянки і захищають його від пилу, газу та шуму, допомагають розділити територію ділянки на зони, мають і суто декоративну функцію.
Живоплоти дуже різноманітні. Вони можуть бути одно-, дво-та трьохрядні, формовані і не формовані. В залежності від складових порід виділяють огорожі м’які і колючі, вічнозелені і листопадні. Для побудови живоплотів використовують як хвойні, так і листяні рослини.
Колючі живоплоти, що використовуються переважно для огорожі садів, розплідників і садиб, створюють з таких кущів як барбарис Тунберга, глід, маслинка вузьколиста, шипшина, терен.
Для створення квітучих огорож можна використовувати такі рослини: жимолость татарську, звичайну, золотисту; гортензіі – метельчату і деревовидну. Бордюри роблять з карликових сортів спіреї і барбарису. Для хвойних живоплотів можна використовувати – ялину звичайну, ялину колючу, ялину сербську, тую західну.