Ландшафтне проектування

Для того щоб отримати первинні дані про Вашу ділянку, а також, щоб ознайомитись з Вашими побажаннями та ідеями щодо ландшафтного благоустрою та озеленення, наш фахівець приїжджає беспосередньо на місце. Перед початком проектування ландшафтний дизайнер обов’язково повинен ознайомитися з особливостями Вашої ділянки, її природним рельєфом, наявними насадженнями і т.д. На підставі отриманої інформації наші фахівці розроблять ескізні варіанти проекту, які будуть відображати всі елементи благоустрою та їх розташування на ділянці. Після затвердження замовником ескізу, ми складаємо генплан.

Генеральний план – це головне креслення що відображає загальну концепцію проекту та дає покрокові пояснення того, яким чином повинен бути розбитий сад. На генплані вказуються висоти, розташування будинку, доріжок, водойм, малих архітектурних форм, одиночні та групові посадки дерев, газони, квітники і т.д.

Окремо від генерального плану складається дендроплан. На ньому позначаються всі запроектовані та існуючі дерев’янисті рослини та асортиментна відомість видів та форм рослинності із зазначенням їх кількості.

На основі генплану та дендроплану розробляються робочі креслення за всіма видами робіт.

Разбивочне креслення призначене для винесення в натуру елементів планування – доріг, майданчиків, споруд, малих архітектурних форм,водойм.

На посадковому кресленні вказуються місця розміщення рослин щодо елементів планування із зазначенням посадкових місць (ями, котлована, траншеї) для посадки дерев, кущів, квітників тощо.

У тому випадку, якщо Вам буде потрібен монтаж спеціальних систем поливу та освітлення ділянки, ми залучимо фахівців для складання плану іригаційної системи (зрошення і дренаж) і схеми освітлення.

На підставі генплану вираховуються обсяги майбутніх робіт, складається кошторис і асортиментна відомість (список рослин).

До складу документації ландшафтного проекту входить:

  • Генеральний план
  • Дендроплан
  • Разбивочне креслення
  • Посадкове креслення
  • Зведений кошторис
  • Пояснювальна записка до ландшафтного проекту (при необхідності).

Ландшафтна візуалізація – це візуальне представлення ідеї ландшафтного архітектора до впровадження її в життя.

3D – візуалізація ландшафтного проекту – останній напрям використання комп’ютерних технологій в ландшафтному дизайні. За допомогою спеціальних графічних програм можна отримати фотореалістичне зображення майбутнього саду, з необхідного ракурсу продивитися майбутню композицію, побачити запроектований перепад висот рельєфа, прогулятися по ділянці в вечірні години при штучному освітленні Вашого сада, наповненого звуками природи, тінями, текучою водою, легким вітерцем – ніби Ви дійсно потрапили в свій сад в майбутньому.

3D – візуалізація допоможе побачити майбутній впроваджений в життя дизайн саду, краще зрозуміти задуману архітектором ідею та концепцію.

Процес ландшафтного проектування передбачає наступні етапи:
1. Виїзд дизайнера на об’єкт ландшафтного проектування;
2. Обстеження території:
- нанесення на план меж ділянки, існуючих будівель, комунікацій;
- інвентаризація зелених насаджень;
- попередній грунтовий та гідрологічний аналіз,визначення рівня залягання грунтових вод.
3. При необхідності проводиться геодезична зйомка, фітопатологічне обстеження існуючих насаджень.
4. Розробка декількох ескізів озеленення, благоустрою території та елементів ландшафтної архітектури з урахуванням побажань замовника;
5. Складання генерального плану на основі ескізу або окремих елементів різних ескізів, обраних замовником,візуалізації;
6. Візуалізація
7. Підбір асортименту рослин з урахуванням побажань замовника і розробка дендроплану;
8. Розробка робочих креслень ландшафтного проекту;
9. Складання кошторису.