Фітодизайн, зимові сади

Мистецтво складання композицій з кімнатних рослин, у поєднанні з елементами декору, обстановкою, з включенням малих архітектурних форм (фонтани, фігури і т.д.) називається фітодизайном.
Фітодизайн будинку
Наші фахівці з кімнатних рослин завжди з радістю проконсультують Вас з усіх  питань, порекомендують найкращий видовий склад кімнатних рослин згідно з умовами,що склалися у Вашому будинку та його дизазайном.
Фітодизайн офісу
Фітодизайн офісу допоможе оживити строгі інтер’єри робочих кабінетів і створить сприятливу робочу атмосферу. Наші фахівці не тільки допоможуть Вам зробити дизайн офісу і підібрати рослини, а також можуть взяти на себе професійну турботу по догляду за Вашими рослинами.
Зимовий сад – це куточок природи прямо під дахом Вашого будинку. Життя людини стає повніше, коли вона відчуває тісний зв’язок з навколишнім середовищем. Зимові сади дають нам шанс, насолодитися природою в будь-яку погоду і в будь-який час року, і є ідеальним місцем для відпочинку.
У середньому 80% часу ми проводимо в приміщеннях, в замкнутому просторі. Нестача кисню, вологи негативно впливають на наш стан і настрій. Рослини, хоча б не великий шматочок природи в нашому домі, здатні вплинути на наш психологічний стан, крім цього рослини поглинають шкідливі компоненти в повітрі, зменшують сухість повітря і виділяють кисень.
Підбір рослин для приміщень досить складний і без спеціальних знань, тут не обійтися. Треба враховувати велику кількість чинників: освітленість приміщення, температура, розташування обігрівальних приладів і т.д.
Зазвичай кімнатні рослини потребують освітленості від 500 до 3 000 люксів. Потреба рослин в світлі залежить також від температури в приміщенні. Слід враховувати основне правило: чим тепліше в кімнаті, тим більше світла необхідно рослині. За бажанням замовника можна використовувати спеціальні лампи в спектрі випромінювання, яких присутні як синій, так і червоний кольори. Для ока світло цих ламп здається дещо незвичним. Вони бувають підвісні, настінні або на штативі, і добре вписуються в інтер’єр квартири. Найпоширеніші типи ламп для домашнього користування наступні: - ртутна лампа високого тиску (скорочено HPL або HQL); - галогенові лампи високого тиску (скорочено HPI або HQI); - люмінесцентні лампи.
Треба зазначити, що рослини страждають не тільки від браку світла, деякі види не переносять прямі сонячні промені і надлишок світла, на них з’являються опіки, відбувається пригнічення росту.
Не менш важливим чинником для нормальної життєдіяльності кімнатних рослин є вологість повітря. Тому, якщо в умовах Вашого будинку необхідне додаткове джерело вологи, наші фахівці допоможуть Вам з підбором та установкою зволожувачів повітря та іонізаторів.
Для поливу можна використовувати воду з-під крана, вона не настільки погана за якістю. Проте в ній містяться вапно та хлор, які рослини категорично не люблять. Для вирішення цієї проблеми достатньо додати сік половини лимона на 10 л води, або ж відстоювати водопровідну воду беспосередньо перед поливом.
Інтенсивність поливу залежить від особливостей природи рослини та періоду її росту. Для більшості рослин застосоване правило: в період активного росту (з початку березня до кінця вересня) їх слід поливати рясно, у той час як в період вегетативного спокою (з жовтня до кінця лютого) рослини мають отримувати мінімальну кількість води, тільки щоб не засохнути.
Можна встановити у себе невеликий фонтан, водоспад або декоративну водойму. У поєднанні з живими квітами він стане затишним куточком, і незамінним місцем для відпочинку.