Дренажні системи

Дренажі потрібно робити там, де в них є необхідність – без особливої потреби проводити дренажні заходи не слід. Наприклад, на легких піщаних і супіщаних грунтах дренажі практично не потрібні. В першу чергу, необхідно перевірити глибину залягання грунтових вод. Їх близьке розташування веде до пригнічення і загнивання кореневої системи дерев і кущів. Якщо рівень грунтових вод знаходиться на глибині 1,5 метра або ще ближче до поверхні землі – необхідний дренаж грунту. Найпростішим способом відведення надлишків води є влаштування дренажних канав по периметру ділянки.
Для відводу поверхневих вод використовують лінійний дренаж, особливо це актуально на ділянках біля будинку, атмосферні опади відводяться з даху водовідвідними трубами, це тягне за собою перезволоження грунту навколо будинку. Система лінійного дренажу на садовій ділянці – раціональний вихід з цієї проблемної ситуації. Вона забезпечує збір поверхневої води з даху, (за допомогою водоприймальних воронок) і газонних, дорожніх покриттів (за допомогою водоприймальних лотків). Вода збирається в дощоприймачі.
Поверхневе лінійне водовідведення добре справляється з атмосферними опадами, але не знижує рівень грунтових вод.
Для відводу грунтових вод закладають перфоровані (з отворами в стінках) труби. Дренажні труби бувають асбоцементними, гончарними(керамічними) і пластмасовими (полімерними: поліетиленовими, полівінілхлоридні) діаметром від 50мм і більше. Щоб труб не забивались, а отвори в них не закупорювались частинками грунту, передбачаються спеціальні оболонки з фільтруючих матеріалів. Вода в результаті потрапляє в дренажний колодязь який розміщується на ділянці або за його межами, якщо вивести дренаж в найнижче місце неможливо. Глибина колодязя зазвичай близько 2 метрів, а діаметр – 1,5 метра. Колодязь засипають крупним щебенем, каменем або ж битою цеглою, а зверху, аналогічно, як і дренажні траншеї – колодязь накривають геотекстилем і засипають родючим грунтом. Непрофесійний підхід до цього питання може призвести до небажаних наслідків, і погіршення мікроклімату на вашій ділянці.